Сервис «Меню»

Сервіс «Меню» призначений для побудови верхнього меню на Веб-сайті.

Керування сервісом виконується за допомогою розділу, який знаходиться у адміністративному меню  <Конструювання сайту> <Меню> (Див. Рис. 4.1 08D0C9EA79F9BACE118C8200AA004BA90B02000000080000000D0000005F00520065006600360031003900340032003900300031000000 ).

 

Рис. 4.1 Розділ «Меню»

При обранні підрозділу «Перегляд меню» завантажиться перелік існуючих меню веб-сайту (Див.Рис.4.2):

 

Рис.4.2. Список меню веб-сайту

Список меню:

  • верхнє меню – однорівневе меню, яке виводиться під шапкою веб-сайту;
  • ліве меню – багаторівневе меню, яке формується автоматично на основі сервісу «Таксономія» (Див. Розділ 5);
  • навігація – меню, яке використовується для адміністративних налаштувань.

Для формування меню необхідно його обрати у списку меню та здійснити на нього перехід, тобто натиснути на посилання «Верхнє меню». Завантажиться сторінка меню, приклад якої зображено на Рис.4.3.

 

Рис. 4.3 – Сторінка Верхнього меню

Зауваження! Перед тим як створювати пункт меню необхідно визначитись на який інформаційний ресурс буде вести даний пунк: публікацію чи на певну сторінку (сервіс) веб-сайту.

Створення пункту меню, який буде вести на публікацію, описано у Розділі 2.

Для створення  пункту меню, який буде вести на іншу сторінку веб-сайту (сервіс) необхідно обрати закладку «Додати пункт». Зовнішній вигляд закладки «Додати пункт» зображено на Ри.4.4.

 

Рис.4.4. – Форма Додавання/Редагування пункту верхнього меню

У полі «Шлях» необхідно вказати шлях, по якому буде здійснюватись перехід на вказаний ресурс. Поле «Назва в меню» використовується для введення назви пункту верхнього меню. У полі «Опис» необхідно вказати короткий опис пункту меню, що буде з’являтись при наведенні на пункт меню мишкою. Обов’язково необхідно здійснити вибір батьківського пункту «Верхнє меню», до якого буде відноситись створюваний підпукнт. Після натискання на кнопку «Зберегти» пункт верхнього меню буде відображатись у списку пунктів верхнього меню, як зображено на Рис.4.3.

Переміщення пункту меню виконується за допомогою піктограми , яка знаходиться біля кожного пункту меню. Необхідно виділити необхідну піктограму, утримуючи кнопкою мишки, здійснити переміщення обраного пункту меню у визначене місце. Після виконаних дій необхідно натиснути на кнопку «Зберегти налаштування», що знаходиться знизу сторінки.

Для здійснення редагування інформації по необхідному пункту верхнього меню необхідно обрати його у списку меню та натиснути на посилання «Редагувати» (Див. Рис.4.3). Після цього відкриється форма створення пункту меню, зовнішній вигляд якої представлено на Рис.4.4. Після внесення необхідних виправлень обов’язково необхідно натиснути на кнопку «Зберегти».

Для здійснення видалення пункту верхнього меню необхідно вибрати його із списку, натиснути на посилання «Видалити»  (Див. Рис.4.3) та підтвердити правильність виконуваних дій. Також дану дію можна виконати, перебуваючи у формі Редагування пункту меню (Див.Рис.4.4).

Зверніть увагу! Після видалення публікації, яка прив’язана до пункту меню, пункт меню також видалиться.