Сервис «Блоки»

 

Сервіси «Текстові блоки» призначений для формування та керування переліком відображення блоків на веб-сайті.

Для створення нового блоку необхідно у адміністративному меню обрати <Конструювання сайту> <Блоки> < Додати блок>. Зовнішній вигляд форми створення блоку зображено на Рис.8.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Продовження сторінки відображення форми створення блоку

Рис.8.1. – Закладка створення блоку

Опис полів:

  • Посилання «Настроювання, специфічні для блоку» використовується для внесення інформації про блок. У полі «Опис блоку» необхідно вказати опис блоку, який буде відображатись адміністраторові на сторінці управління блоками. Поле «Назва блоку» - назва блоку, що буде відображатись на веб – сайті відвідувачам веб-сайту. Поле «Текст блоку»  - це безпосередньо текст (або картинка, банер, посилання…) створюваного блоку.
  • Посилання «Формат Вводу» використовується для здійснення вибору формату вводу тексту блоку.
  • Посилання «Налаштування відображення для обраних користувачів» використовується для налаштування прав керування блоком обраними користувачами веб-сайту.
  • Посилання «Налаштування видимості для ролей» використовується для налаштування видимості блоку певним ролям.
  • Посилання «Налаштування відображення для обраних сторінок» використовується для керування відображення блоку на сторінках веб-сайту (вказується відносне посилання на сторінку веб-сайту).

Для збереження створюваного блоку необхідно натиснути на кнопку «Зберегти блок» (Див.Рис.8.1). Для подальшої роботи із блоками необхідно перейти по закладці «Список», зовнішній вигляд якої представлено на Рис.8.2.

Рис.8.2. – Закладка «Список» блоків

Створений блок потрапляє у розділ «Вимкнено». Для відображення потрібного блоку у необхідному місці веб-сайту, що передбачено дизайном, необхідно навпроти блоку у випадаєчому меню здійснити вибір.

Рис.8.3. – Випадаюче меню місця розміщення блоку

Опис

  • Left column – розміщення блоку (банеру) у лівій кононці веб-сайту.
  • Content top – розміщення блоку над контентом веб-сайту.
  • Centent bottom – розміщення блоку під контентом веб-сайту.
  • Right column – розміщення блоку (банеру) у правій колонці веб-сайту.
  • Підвал – розміщення інформації  (напр, розробник веб-сайту) у нижній частині веб-сайту.

Після здійснення вибору місця розміщення блоку він автоматично потрапляє у вказаний розділ.

У списку блоків можна керувати послідовністю відображення блоків, використовуючи кнопку . Після переміщення блоку у потрібне місце обов’язково потрібно натиснути на нопку «Зберегти».

Для внесення змін у налаштування блоку необхідно натиснути на посилання «Налаштування» (Див.Рис.8.2), внести потрібні зміни та натиснути на кнопку  «Зберегти блок».

Для видалення необхідного блоку із списку необхідно натиснути на посилання «Видалити» навпроти потрібного блоку та підтвердити правильність виконуваних дій.